Kılıçdaroğlu'ndan seçim paylaşımı: "Yüzde 60'lar ile başlayan kurgu şu anda 50'nin altında!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarına ilişkin tartışmaların sürdüğü bir zamanda yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarına dair oluşan tartışmalara işaret ederek sandık müşahitlerinin ve seçim kurullarındaki görevlilerin bulundukları yerden ayrılmaması gerektiğini belirtti ve Yüksek Seçim Kurulu'nu uyararak veri girişinin sağlanması gerektiğini vurguladı. İşte haberin ayrıntıları...

SİYASET - 14-05-2023 22:13

Kılıçdaroğlu'ndan seçim paylaşımı:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarına ilişkin tartışmaların sürdüğü bir zamanda geldi. Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına dair oluşan tartışmalara işaret ederek, "Yüzde 60'lar ile başlayan kurgu şu anda 50'nin altına düştü" diyerek açıklama yaptı. Ayrıca, sandık müşahitleri ve seçim kurullarındaki görevlilerin bulundukları yerden asla ayrılmaması ve seçim sonuçlarının kesinleşmesi için çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirterek, "Bu gece uyumayacağız Halkım" ifadesini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu, ayrıca Yüksek Seçim Kurulu'nu da uyararak, "YSK'yı uyarıyorum, illerdeki veri girişini sağlamak zorundasınız" dedi. Bu ifade, seçim sonuçlarının güvenilirliği konusunda artan endişeleri yansıtıyor. Seçim sonuçlarına dair yapılan açıklamalar ülkede siyasi atmosferi gerginleştirirken, sonuçların kesinleşmesi için sabırsızlıkla bekleniyor.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a, İkinci Tur İçin Sert Sözler:

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a, İkinci Tur İçin Sert Sözler: "Dürüstlüğe ve Cesarete İhtiyacımız Var!"

18-05-2023 - SİYASET

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu:

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: "İtirazlarla Sistem Bloke Ediliyor, Türkiye'nin İradesi Tehdit Altında"

15-05-2023 - SİYASET