"Kamuoyu Araştırmacısından Şok Seçim Anketi: Erdoğan'ın İlk Turda Kazanma İhtimali Çok Düşük!"

Bekir Ağırdır, seçime 13 gün kala son anketlere göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanabilme ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti. İşte haberin devamı...

SİYASET - 02-05-2023 12:30

Bekir Ağırdır, seçime 13 gün kala son anketlere göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanabilme ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti.  İşte haberin devamı...

Bekir Ağırdır, seçime 13 gün kala son anketlere göre 14 Mayıs'taki olasılıkları değerlendirdiği bir röportajda, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanabilme ihtimalinin çok düşük olduğunu söyledi.

Medyascope'ta Ruşen Çakır'a konuşan Ağırdır, "Gerilemez olur mu? 2015'den bu yana her seçimde 3-5 puan azalarak geliyor. Hele AK Parti-MHP toplamından bakarsak bugün de görünen şey, işte maksimum ulaşabilecekleri potansiyelin şimdilik yüzde 45'ler mertebesinde olduğunu söylemek mümkün" dedi.

Ağırdır, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansının daha yüksek olduğunu belirtirken, Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ın alacakları oy sayısının kritik bir rol oynayacağını ifade etti. Ancak, Muharrem İnce'nin oy kaybı yaşaması durumunda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun birinci turda kazanma ihtimalinin artacağı öngörüsünde bulundu.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a, İkinci Tur İçin Sert Sözler:

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a, İkinci Tur İçin Sert Sözler: "Dürüstlüğe ve Cesarete İhtiyacımız Var!"

18-05-2023 - SİYASET

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu:

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: "İtirazlarla Sistem Bloke Ediliyor, Türkiye'nin İradesi Tehdit Altında"

15-05-2023 - SİYASET