Muğla Haber Olay
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 20:31

Mustafa Demir’in Kariyeri: AK Parti İstanbul Milletvekili

Türkiye'de 2023 seçimlerinde, AK Parti İstanbul'da 40 Milletvekili çıkardı. Seçilen Mustafa Demir’in kim olduğu ise merak ediliyor. Mustafa Demir kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte tüm detayları ile haberimizin devamında…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 19-05-2023 14:43
Mustafa Demir’in Kariyeri: AK Parti İstanbul Milletvekili

AK Partili Milletvekili Mustafa Demir kimdir?

Kahramanmaraş İmam - Hatip Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı Kent Çalışmaları ve Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora programına devam etmektedir.

2004-2018 yılları arasında 3 dönem Fatih Belediye Başkanlığı yaptı. Ayrıca dönemsel olarak Haliç Belediyeler Birliği Başkanlığını yürüttü. 2013-2016 yılları arasında Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2001 yılında AK PARTİ İl Kurucu Üyesi, 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Başkanlığında Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük

YORUMLAR