Muğla Haber Olay
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 20:10

Kübra Ergin'in İntiharında Marmaray Şokunda İstanbul'u Saran Acı

Psikolojik sorunlarıyla mücadele eden Kübra Ergin, Yenikapı istasyonunda hayatını kaybetti. Ardında bıraktığı intihar mektubu ise herkesi derinden yaraladı. İşte detaylar…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 16-05-2023 11:59
Kübra Ergin'in İntiharında Marmaray Şokunda İstanbul'u Saran Acı

Kübra Ergin kimdir?

İstanbul Marmaray'da korkunç bir olay meydana geldi. Yaşanan olayda, Yenikapı istasyonunda bir genç raylara atlayarak intihar etti.

Kübra Ergin nereli?

Arkasında veda mektubu bırakan 20 yaşındaki Kübra Ergin mevcut hükümeti eleştirdi.

Kübra Ergin kaç yaşında?

Yaşadığı sorunları not alan Ergin, hakkını helal etmediğini belirtti. 

İşte o veda mektubu...

Kübra Ergin mesleği ne?

Yoruldum. 20 yaşındayım. Bütün gençliğimi çaldılar, artık yoruldum. Demokrasi nedir bilmiyorum, Atatürk’ü çok özlüyorum, Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeyi tekrar yaşanabilir bir konuma getireceğine inanıyordum. Ama önüne her türlü engeli koyuyorlar. Bir kadın olarak hiçbir zaman özgür hissetmedim. Ailem beni her türlü desteklese de ben özgür hissetmedim. 2 yıldır psikolojik destek görüyorum. Çocukken de bozuktu. Bu ülkenin insanı yüzünden çocukluğumu yaşayamadım, gençliğimi yaşayamadım. Bir ders kitabı alıyorum 200 lira. Bir … alıyım diyorum 1000 lira. Markete gideyim diyorum, cebimden en az 300 lira gidiyor. Psikoloğa gidiyorum 1000 lira. Psikiyatriste gidiyorum 1000 lira ilaç parası. Biraz kendime bakayım diyorum spor parası. Biraz giysi alayım diyorum para. Babam sabah dörtlerden akşam sekizlere kadar çalışıyor bizim için. Yazık değil mi ona? Annem çalışıyor ama aldığı parayı biriktirse ölene kadar bir ev alamaz. Etek giyiyorum. Erkek kadın demeden herkes bana bakıyor. Ben Atatürk genciyim. Özgürlüğümü bir tek ölüm alır. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum. 20 yaşındayım, elimde hiçbir şey yok. Ne bir birikim ne kültürel anlamda. Ailemden özür diliyorum. Sizi çok seviyorum. Lütfen beni iyi hatırlayın. Benim ideallerimi unutmayın. Sevgilim lütfen kendine iyi bak seni seviyorum. Melisa tek arkadaşım sensin seni seviyorum. Beni unutmayın ben çok acı çektim.

Kübra Ergin neden öldü?

Peki, Kübra Ergin kimdir? Kübra Ergin nereli? Kübra Ergin kaç yaşında? Kübra Ergin mesleği ne? Kübra Ergin neden öldü? Kübra Ergin intihar mektubu ne? İşte merak edilenler...

Kübra Ergin intihar mektubu ne?

Kübra Ergin 20 yaşında lise son sınıf öğrencisidir. Yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle tedavi gören Ergin, 15.05.2023 tarihinde Marmaray Yenikapı istasyonunda intihar etti.

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük

YORUMLAR