Muğla Haber Olay
HV
23 EYLÜL Cumartesi 23:58

"Kamuoyu Araştırmacısından Şok Seçim Anketi: Erdoğan'ın İlk Turda Kazanma İhtimali Çok Düşük!"

Bekir Ağırdır, seçime 13 gün kala son anketlere göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanabilme ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti. İşte haberin devamı...

SİYASET
Giriş Tarihi : 02-05-2023 12:30

Bekir Ağırdır, seçime 13 gün kala son anketlere göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanabilme ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti.  İşte haberin devamı...

Bekir Ağırdır, seçime 13 gün kala son anketlere göre 14 Mayıs'taki olasılıkları değerlendirdiği bir röportajda, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanabilme ihtimalinin çok düşük olduğunu söyledi.

Medyascope'ta Ruşen Çakır'a konuşan Ağırdır, "Gerilemez olur mu? 2015'den bu yana her seçimde 3-5 puan azalarak geliyor. Hele AK Parti-MHP toplamından bakarsak bugün de görünen şey, işte maksimum ulaşabilecekleri potansiyelin şimdilik yüzde 45'ler mertebesinde olduğunu söylemek mümkün" dedi.

Ağırdır, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansının daha yüksek olduğunu belirtirken, Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ın alacakları oy sayısının kritik bir rol oynayacağını ifade etti. Ancak, Muharrem İnce'nin oy kaybı yaşaması durumunda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun birinci turda kazanma ihtimalinin artacağı öngörüsünde bulundu.

HaktanHaktan

Haktan

YORUMLAR