Muğla Haber Olay
HV
23 EYLÜL Cumartesi 23:08

İdealist Anlamı Nedir?

İdealist ne anlama geliyor? İdealist nereden geliyor? Hangi kelimeden türedi? Anlamı nedir? İşte detaylar...

NEDİR
Giriş Tarihi : 06-06-2023 10:13
İdealist Anlamı Nedir?

İdealist nedir

İdealist kelimesi, felsefi temelleri eski çağlara dayanan ve Kökeni Fransızca olan bir kelimedir. İdealist kelimesi genel olarak hayatta idealleri ve hedefleri olan bireyler için kullanılmaktadır. Peki idealist kelimesi başka hangi anlamlara gelmektedir? İdealist kelimesine ilişkin detaylar haberimizde…

 

İdealist ne demek

İdealist kelimesini merak edenler, ne anlama geldiğini öğrenmek isteyen insanlar İdealist ne demek? TDK sözlük anlamına göre İdealist nedir? sorularının cevabını bulabilmek amacıyla internet mecralarında bulunan kaynakları tarıyorlar. Turkuaz Gazetesi olarak sizler için İdealist kelimesini araştırdık. İşte haberin detayları…

 

Günlük konuşma dilinde nadir duyduğumuz ya da hiç duymadığımız kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimelere bazen akademik, bazen terminolojik ve eski dönemlerden kalma olabiliyor. Türkçede de yapılarına, oluşumlarına göre farklılaşan pek çok kelime bulunur. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda hangi kelimenin ne anlama geldiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bağlamda İdealist nedir? Ne anlama gelmektedir? Sorularına cevap bulmak istiyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. İşte detaylar…

 

İDEALİST NEDİR? TDK SÖZLÜK ANLAMINA GÖRE İDEALİST NE DEMEK?

İdealist kelimesi bazı yerlerde karşımıza çıkması olası olan kelimelerden biridir.

Günümüzde çok az insan İdealist kelimesinin anlamını bilmektedir. Dolayısıyla anlamı bu kelimeyi ilk defa duyan herkes tarafından merak edilmektedir.

İnsanlar farklı kaynaklardan bu kelimenin anlamını araştırmaktadır.

 

İdealist ne demek?

Kelime kökeni Fransızca diline dayanan İdealist kelimesi, günlük konuşma dilinde çok sık kullanılmaması sebebiyle merak konusu haline gelmektedir.

İdealist kelimesi günlük yaşamda sık sık kullanılan bir kelime olup birçok insan tarafından merak edilmektedir. Evrensel bir niteliğe sahip olan idealist sözcüğü tüm dünya illerinde bulunmaktadır.

İdealist kelimesi bireylerin hayat amaçları ve hedeflerine ulaşmak için çaba sarf etmesi ve hedeflerine ulaşmayı yaşam felsefesi haline getirerek ulaştığı seviyenin de üstünü hedeflemesi olarak ifade edilmektedir.

Temelleri Antik Yunan filozoflarının öğretilerine kadar uzanan idealist kelimesi günümüzde özellikle kişisel gelişim alanı kapsamında yer almaktadır.

İdealist kelimesi özellikle insanlar için kullanılmaktadır. Hayatta hedefleri olan ve bu hedef için canla başla çalışan insanlar idealist olarak kabul edilmektedir. İdealist kişiler karşılarına çıkan zorluklarla baş etme yeteneğine de sahiptir. Çünkü hedeflerine ulaşmak için gösterdikleri çaba bütün zorlukların da üstündedir. İdealist kişiler hedeflerine ulaştıkları anda kendilerine bir üst hedef daha belirleyip bu konuda uzmanlaşmaya çalışmaktadırlar.

 

TDK’ye göre İdealist;

Fransızca idéaliste

1. sıfat Ülkücü:

"Atölyelerde bu işe gönül veren idealist öğretmenler ders vermekteydi." - Cahit Uçuk

2. isim İdealizm öğretisine bağlı filozof.

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük

YORUMLAR