Muğla Haber Olay
HV
24 EYLÜL Pazar 04:05

Ciro Ne Demek? TDK'ye Göre Ciro Nedir?

Ciro kelimesini merak edenlerin, ne demek olduğunu öğrenme istekleriyle birlikte TDK sözlük anlamına göre Ciro nedir? sorularının cevaplarını araştırmak amacıyla internet mecralarını aradıkları bir yazıdır.

NEDİR
Giriş Tarihi : 04-08-2023 09:46
Ciro Ne Demek? TDK'ye Göre Ciro Nedir?

Ciro Nedir? TDK Sözlük Anlamına Göre Ciro Ne Demek?

Ciro kelimesi bazı yerlerde karşımıza çıkması olası olan kelimelerden biridir.

Günümüzde çok az insan Ciro kelimesinin anlamını bilmektedir. Dolayısıyla anlamı bu kelimeyi ilk defa duyan herkes tarafından merak edilmektedir.

İnsanlar farklı kaynaklardan bu kelimenin anlamını araştırmaktadır.

 

Ciro Ne Demek?

Bir işletmenin belirli bir zaman diliminde gerçekleştirdiği ticari faaliyetlerinden elde ettiği Ciro gelir veya hasılata denir. Firmaların ve işletmelerin günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak belirli zaman arasında elde ettikleri kazancı gösterir.

 

Net olarak hesaplanmamasının nedeni ise firmaların elde ettikleri şeyin kâr yerine kazanç olmasıdır. Büyük işletmelerin ciro hesaplamaları muhasebe sorumluları tarafından yapılırken, küçük işletmelerde kasa görevlisi veya işletmenin sahibi tarafından yapılmaktadır.

 

TDK’ya göre Ciro;

(ci'ro), İtalyanca giro

1. isim, ticaret Bir ticaret senedinin alacaklı tarafından arkasına gereken yazının yazılıp imza edilerek üçüncü bir kişiye devredilmesi.

2. isim İş hacmi.

Mert TorukMert Toruk

Mert

YORUMLAR