Muğla Haber Olay
HV
24 EYLÜL Pazar 04:14

Cimer Ne Demek? TDK'ye Göre Cimer Nedir?

Cimer kelimesini merak edenlerin, ne demek olduğunu öğrenme istekleriyle birlikte TDK sözlük anlamına göre cimer nedir? Sorularının cevaplarını araştırmak amacıyla internet mecralarını aradıkları bir yazıdır.

NEDİR
Giriş Tarihi : 10-08-2023 10:27
Cimer Ne Demek? TDK'ye Göre Cimer Nedir?

Cimer Nedir? Tdk Sözlük Anlamına Göre Cimer Ne Demek?

Cimer kelimesi bazı yerlerde karşımıza çıkması olası olan kelimelerden biridir. Günümüzde çok az insan Cimer kelimesinin anlamını bilmektedir. Dolayısıyla anlamı bu kelimeyi ilk defa duyan herkes tarafından merak edilmektedir. İnsanlar farklı kaynaklardan bu kelimenin anlamını araştırmaktadır.

 

Cimer Ne Demek?

CİMER açılımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'dir. Yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla 2015 yılında kurulan bir wep sitesidir.

 

Bu portalle Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe hakkı kanunu kapsamındaki haklarını kullanabilmektedir. Yapılan başvuruların değerlenmeye alınması için T.C. kimlik numarası, ad-soyad ve adres bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi zorunludur. CİMER'e telefon ve mektupla da başvuru yapılması mümkündür. Yapılan başvurular sistem tarafından otomatik olarak üretilen başvuru numarası ile takip edilebilmektedir. 9 Temmuz 2018 tarihinden itibaren BİMER hizmeti ile birleştirilmiştir

 

TDK’ya göre Cimer;

TDK sözlüğünde Cimer kelimesine ilişkin herhangi bir bilgi bulunamamıştır.

Mert TorukMert Toruk

Mert

YORUMLAR