Muğla Haber Olay
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 20:04

AK Partili Hasan Erçelebi’nin Mesleği Nedir?

AK Parti Milletvekili adayı olan Hasan Erçelebi’nin eğitim hayatı ve siyasi kariyeri araştırılmaya başladı. İşte Hasan Erçelebi’ye dair merak edilenler…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 24-05-2023 10:44
AK Partili Hasan Erçelebi’nin Mesleği Nedir?

Hasan Erçelebi kimdir?

Hasan Erçelebi, 3 Mayıs 1955'te Denizli Tavas'ta doğdu. Babasının adı Enver, annesinin adı Mevlüde'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Teftiş Planlaması Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede, doktorasını Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim uzman yardımcısı olarak çalıştı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Denizli Eğitim Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olarak ders verdi. Yardımcı doçent oldu. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kurucu Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Aynı Fakülte'de Dekan Yardımcılığı, Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanlığı, PAÜ Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü ve Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü.

ABD Minnesota ve Arizona Üniversitelerinde öğretmen yetiştirme konusunda inceleme ve araştırmalarda bulundu. Araştırmaları değişik yayınlarda yer aldı. 21. Dönem Denizli Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Erçelebi, evli ve 2 çocuk babasıdır, Ortaokul, İlkokul, Anaokulu)

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük

YORUMLAR